Працювати чи саботувати?
Або коли розпочне свою роботу Глухівська міська рада
(Р.S. Сьогодні (в понеділок) заяви до ТВК також подали два представники "Солідарності" та один з представників "Волі народу". Дякуємо! Чекаємо на рішення з боку інших кандидатів обраних депутатами від "Волі народу".
Мешканці Глухова обрали нового міського голову. Також обрали вони і новий склад міської ради, який суттєво відрізняється від попереднього. Але, на превеликий жаль, проблеми міста та шляхи їх вирішення цікавлять далеко не всіх новообраних депутатів. А тепер детально...
Відповідно до частини 2 статті 46 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради. У свою чергу, частина 4 статті 45 того ж Закону визначає, що рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради.
Як фактично відбувається визнання новообраної ради повноважною? Кожен з новообраних депутатів подає відповідну заяву з необхідним пакетом документів до територіальної комісії. Після цього голова комісії у визначені законом строки відкриває перше пленарне засідання першої сесії новообраної ради.
А тепер знову повернемось у славне місто Глухів. Вже обраний міський голова. Так само територіальною комісією визнаний обраним кожен з 34 депутатів міської ради. Офіційні результати опубліковані і в місцевій пресі. Здавалося б, залишається тільки працювати та вирішувати проблеми міста, яких у Глухові більше ніж багато. Однак, такий формат влаштовує далеко не всіх. На сьогодні заяви до міської виборчої комісії подали лише 19 новообраних депутатів. Це менше, ніж 2/3 від загального складу, що наразі не дає можливості розпочати роботу новій раді. Адже, щоб вважатися повноважною, Глухівська міська рада сьомого скликання повинна бути представлена мінімум 23 новообраними депутатами.
Хто ж із депутатів не на словах, а на ділі бажає працювати? Це представники партій Самопоміч, Батьківщина, УКРОП, Партії простих людей, Радикальної партії. Саме вони у повному складі вже подали заяви до ТВК. Як бачимо, перелік цих партій співпав із тими, місцеві осередки яких підтримали кандидатуру Мішеля Терещенка на посаду міського голови Глухова. Разом з тим, заяви до міської виборчої комісії не подав жоден з 13 представників "Волі народу", включаючи і самого колишнього мера Юрія Бурлаку (він балотувався першим номером зазначеної політсили). І вже вкотре залишається незрозумілою позиція "Солідарності". Обидва її представники, що з величезними складнощами подолали 5%-й партійний бар`єр, також не "горять бажанням" розпочинати роботу.
Своє рішення не поспішати з початком роботи депутати від "Волі народу" пояснюють необхідністю певного часу для роздумів. Схоже, вони ніяк не визначаться, чи бажають працювати депутатами міськради, чи хочуть поступитися своїм місцем іншим членам партійного списку. Дуже дивна позиція. Залишається лише запитати, з якою метою вони взагалі балотувалися до міської ради?
Насправді ж ці депутати в такий спосіб намагаються максимально затягти процес вступу на посаду нового міського голови Мішеля Терещенка та набуття правомочності нового складу міськради, в якій вони вже не матимуть більшості. Яка мета цього затягування? Можливо, це сподівання сховати сліди не зовсім законних схем у роботі команди попереднього міського голови?
Вони апелюють, що діють відповідно до Закону, дотримуються процедури та встановлених термінів. Ну що ж... Десь ми це вже чули. "Відповідно до закону" місцева влада відмовляла нам у наданні приміщень для зустрічей з глухівчанами, відповідала відмовою у розміщенні бордів та здійснювала інші дії (чи бездіяльність) під час виборчих перегонів. І виборці в день голосування вже дали цьому свою оцінку.
Ми вкотре закликаємо новообраних депутатів не ухилятися від обов`язків та якнайшвидше розпочати роботу. Або ж хоча б не заважати працювати тим, кого дійсно турбують проблеми Глухова та цікавить його розвиток. Також ми звертаємось до глухівчан з проханням вплинути на депутатів, яких вони обрали у своїх мажоритарних округах. Адже народний обранець, яку б політичну силу він не представляв, повинен виконувати свої обов’язки перед виборцями. Сподіваємось на подальше розуміння своєї відповідальності перед містом кожним із депутатів Глухівської міської ради.
Р.S. Сьогодні (в понеділок) заяви до ТВК також подали два представники "Солідарності" та один з представників "Волі народу". Дякуємо! Бажаємо якнайшвидше визначитись іншим кандидатам, які обрані депутатами від "Волі народу".